Co powinniśmy wiedzieć o materacach

Materace do sypialni to segment rynku, którego realna sprzedaż  w Polsce dopiero raczkuje. Powszechna wiedza na temat zdrowego i wygodnego snu jest jeszcze bardzo uboga. Wprawdzie powstało już wiele sklepów specjalizujących się w sprzedaży materacy i tam możemy dowiedzieć się czegoś więcej na temat budowy i zalet poszczególnych modeli, jednakże nawet w wyspecjalizowanych salonach nie zawsze sprzedawcy potrafią udzielić nam wyczerpujących i pełnych informacji dlaczego to właśnie ten materac jest dla nas najlepszy, a nie inny.

Nader często podstawowym kryterium wyboru produktu jest jego cena. Działa to w dwie strony.  Wydawało by się, że czym droższy materac tym jest on dla nas lepszy, a tak nie koniecznie musi być. Każdy materac ma swoje wady i zalety, dlatego do jego wyboru należy podejść bardzo indywidualnie. Istotna jest możliwość wypróbowania materaca przed zakupem lub przynajmniej kontakt z fachowo przygotowanym Sprzedawcą, celem przeprowadzenia krótkiego wywiadu z klientem zdecydowanym na zakup materaca.  To właśnie przed zakupem należy określić jego twardość, elastyczność, rodzaj stelaża na którym będzie pracował – od tego zależy jak wygodny i zdrowy będzie nasz sen. Rola sprzedawcy w tej sytuacji jest bardzo istotna, bowiem to on powinien ocenić prawidłowe ułożenie kręgosłupa i jego dobre podparcie i to on powinien nam doradzić odpowiedni materac i osprzęt (stelaże, poduszki, wałki ortopedyczne, ochraniacze itp.).

Zakres wiedzy z dziedziny materaców ciągle jest poszerzany o kolejne nowości – lepsze materiały, bardziej ergonomiczne konstrukcje. Zmienia się również podejście medycyny na temat zdrowego snu. Materac to już nie tylko konieczny mebel wypełniający sypialnię ale produkt odpowiedzialny za wypoczynek, stan zdrowia naszego ciała i komfortowy dzień, który w dużej mierze zależy od nocnego wypoczynku. Cała ta wiedza płynie jednak bardzo ograniczonym strumieniem do ogólnej świadomości przyszłych odbiorców, dlatego szczególną rolę mają tutaj do odegrania specjalistyczne studia materaców, które będą w stanie zaspokoić potrzebę informacji, jak i praktycznie pokazać zalety poszczególnych rozwiązań.

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom dbamy o wyspecjalizowaną kadrę, która fachowo doradzi najlepsze rozwiązanie. Dysponując szeroką gamą produktów oraz oferując możliwość sprawdzenia materaca w domu staramy się w pełni zaspokoić Państwa oczekiwania. Kupując nasz materac w sklepie internetowym klient otrzymuje możliwość testowania przez 14 a czasem nawet 30 dni. Sklepy stacjonarne oferujące materace Hevea pozwalają na testowanie nawet do 50 dni. Odsetek materaców, które wracają jest bardzo mały – co świadczy dobrze o przygotowaniu merytorycznym Sprzedawców, którzy poświęcają sporo czasu na rozmowę z klientem i indywidualny dobór produktów.

dekosen2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>