Jaki Materac Dla Juniora

Jaki Materac Dla Juniora

Kategoria łóżek i materaców dla juniora – tzw. produktów dla dzieci 2+ to efekt doświadczeń wielu lat badań klinicznych, dostępności i powszechności literatury naukowej i popularnonaukowej oraz wzrostu świadomości rodziców. Ta świadomość ma znaczenie decydujące i jest elementem popularnego także i u nas zdrowego stylu życia, aktywnego wpływania na stan zdrowia i kondycji fizycznej całej swojej rodziny.

Nie ma już chyba potrzeby przekonywać rodziców, w większości bardzo świadomych i pełnych wartościowej wiedzy – jakie znaczenie dla zdrowia i rozwoju maluszka ma dobrze dobrany, antyalergiczny materac w łóżeczku. W wieku około 2 lat następuje czas decyzji i coraz częściej świadomego wyboru łóżka i materaca w wymiarze pośrednim – przeznaczonym dla dziecka 2+. Ten właściwy moment możemy uchwycić dosyć łatwo np. w chwili wymiany fotelika samochodowego na przeznaczony dla dzieci o większej wadze. Dziecko jest większe, cięższe i wymaga już zdecydowanie lepszego, stabilniejszego podparcia dla kręgosłupa, miednicy czy ramion.

Materac dopasowany do łóżeczka dziecięcego – grupa wiekowa 0+ jest wykonany z myślą o dzieciach zwykle nie przekraczających wagi około 20 kg, później winien być stosowany tylko warunkowo i nie gwarantuje już odpowiedniego podparcia dla silnie rozwijającego się organizmu. Także jego rozmiar – zwykle maksymalnie 140/70 to już za mała przestrzeń dla ruchliwego także w nocy malca.

Materac i łóżko dziecięce warto wymienić na większe przede wszystkim dlatego, że okres od 2+ do nastolatka jest momentem intensywnego przyrostu masy ciała. Buduje się i tworzy konstrukcja, która będzie musiała funkcjonować bez zarzutu przez kolejne kilkadziesiąt lat. Przypominamy sobie o tym często dopiero po kolejnych 15-20 latach, kiedy wymieniając materac na kolejny – szukamy takiego „już naprawdę wygodnego”, bowiem kręgosłup daje o sobie znać.

Materac dla Juniora – czyli dla grupy wiekowej 2+ jest naturalnym wypełnieniem niszy pomiędzy bardzo zwykle bardzo przemyślanym zakupem materacyka niemowlęcego a materacem do „dorosłej” sypialni testowanym często w sklepie i wybieranym już pod ukształtowany i „przyzwyczajony” już do wcześniejszego podłoża kręgosłup. Jeśli ta „pamięć” naszego kręgosłupa będzie ukształtowana na dobrze dobranym, elastycznym i stabilnym jednocześnie materacu to tym lepiej dla naszego samopoczucia i kondycji fizycznej.

Korzystajmy z dużej oferty rozmiarów dla dzieci 2+. Producenci oferują pełne wyposażenie sypialni: łózko, stelaż, materac prześcieradła a także ochraniacz wodoodporny (przydaje się jeszcze czasami w wieku 2+) w pełnej palecie rozmiarów od 160/70 do 90/200 a nawet w niektórych wypadkach do 100/200.  Bardzo często materace w tej grupie wiekowej mają dwie strony o zmiennej twardości. To dobre rozwiązanie, które pozwala na „przejście” z łóżeczka niemowlęcego nawet dzieci o mniejszej wadze a wzroście nie pozwalającym na bezpieczne użytkowanie rozmiaru 140/70. W takich wypadkach po kilku lub kilkunastu miesiącach, zwykle kiedy dziecko zacznie sygnalizować , że robi się już mniej wygodnie – materac odwracamy na stronę bardziej elastyczna lub strefową przeznaczoną już typową dla intensywnie rozwijającego się organizmu juniora.

PROMOCJA JUNIOR W DUECIE 1000X518px

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>