FABRYKA MATERACÓW HEVEA – Ekspert Odi.pl

Odpowiedzi firmy FABRYKA MATERACÓW HEVEA S.C. na pytania zadane przez użytkowników  Odi.pl.

Konserwacja materaca jest zależna głównie od wkładu z jakiego został wykonany oraz od pokrowca.
Naszej uwagi wymagają głównie te materace, które mają długą trwałość – wykonane z pianki lateksowej lub dobrej jakościowo pianki wysokoelastycznej. Obydwa rodzaje materaców należy zamieniać stronami góra dół i lewo-prawo. Zwykle są one dwustronne i strefowe i nie ma znaczenia z której strony leży np. nasza głowa a sam proces zmiany stron wpływa na materac jest jak… zmiana stron opon w naszym rodzinnym samochodzie ;-) Wydłuża żywotność!
Jeśli nasz materac ma dobry, markowy pokrowiec rozpinany do prania – to warto go od czasu do czasu zdjąć i wywietrzyć w ciepły, suchy dzień a jeśli jest mocno zakurzony to przeprać (najlepiej ręcznie lub chemicznie) i pozostawić do wyschnięcia. Konserwacji nie wymagają materace najtańsze – z pianek tapicerskich lub sprężyn – ale czas ich komfortowego użytkowania jest bardzo krótki – 2-3 lata.
Czy każdy z Was marzył kiedyś o wygodnym łóżku? Na pewno tak, zwykle po ciężkim dniu, wyczerpującej podróży czy tez spaniu gdzieś gościnnie na wysłużonej kanapie gospodarzy domu. Wygodne łóżko to nic innego jak wygodny materac – wszak nie śpimy na metalowej czy drewnianej ramie naszej sypialni – śpimy na materacu. Dobór właściwego dla nas materaca jest uzależniony od wielu czynników i nie jest łatwy! Jeśli sprzedawca w salonie z materacami zapyta o Waszą wagę, wiek, przebyte lub stwierdzone schorzenia ortopedyczne czy wieńcowe – to nie znaczy, że zbiera materiały do kartoteki klienta – oznacza to, że poważnie podchodzi do swojego zadania i zbiera informacje, które pozwolą mu dobrać najwłaściwszy materac dla klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>